SKC

IMG 402111 lutego - w Światowy Dzień Chorego - członkowie Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum nr 10 – kl. 1ag i 3bg wraz ze swoją opiekunką p. Agatą Polek odwiedzili najmniejszych pacjentów przebywających w Szpitalu św. Łukasza w Tarnowie. Dzieciom wręczono upominki – książeczkę, maskotkę, pamiątkowe serduszko i obrazki.


Spotkaniom z chorymi maluchami oraz ich rodzicami, rozmowom i kapłańskiemu błogosławieństwu towarzyszyła młodzież, która ze śpiewem, przy dźwiękach gitar, z uśmiechem na twarzy ubogacała spędzone chwile. Radosne spotkanie dało maluchom chwile zapomnienia o bólu, strachu i cierpieniu. Po zakończonych odwiedzinach wolontariusze ofiarowali swoją modlitwę w intencji chorych w kaplicy szpitalnej odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Z kolei wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie z opiekunem – p. Anną Wojnowską odwiedzili chore dzieci w Szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie, a wolontariusze z Katolickiej Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół Katolickich w N. Sączu z p. Kingą Tokarczyk oraz przedstawiciele Carrefour Nowy Sącz, z którymi współpracuje Caritas Diecezji Tarnowskiej poświęcili swój czas, uśmiech, dobre słowo i drobny prezent dla dzieci przebywających w Szpitalu im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. W najbliższym czasie młodzież odwiedzi również małych pacjentów w Dębicy.

IMG 4023 IMG 4025 IMG 4034

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z życia SKC

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama