SKC

IMG 582129 kwietnia 2017 pracownicy i wolontariusze Caritas z całej Polski spotkali się na wspólnej modlitwie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach. XIV Pielgrzymka środowisk Caritas odbyła się pod hasłem „Czy jesteście zdolni do marzeń?”.

Punktem centralnym Pielgrzymki była Msza święta pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego. Homilię wygłosił bp Wiesław Szlachetka, przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski, który przypomniał obecnym w Łagiewnikach, że „bez Chrystusa nawet najbardziej spektakularne czyny miłosierdzia to nic”.

Pielgrzymom w modlitwie i uwielbieniu towarzyszył młodzieżowy zespół z Tymowej, którego zdecydowaną większość stanowią wolontariusze Szkolnego Koła Caritas.  Jedna z wolontariuszek podzieliła się z nami swymi przeżyciami związanymi z przygotowaniem do tej uroczystości.

Miłosierdzie Boże w sercu i na ustach – Tymowska schola  na XIV Pielgrzymce Pracowników i Wolontariuszy Caritas do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach

Wielbić Boga można na różne sposoby. My od zawsze robiliśmy to za pomocą muzyki. Kiedy tylko nadarzała się okazja wyciągaliśmy instrumenty i śpiewaliśmy w kościele. Naszym. Małym. Parafialnym. Chyba nikt z nas nigdy nawet nie śmiał pomyśleć, że któregoś dnia zamienimy miejscową publiczność na kilkutysięczny tłum w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Caritas.

Przygotowywaliśmy się do tego dnia od wielu tygodni. Dobór piosenek, próby, poprawki... Każdy dawał z siebie sto procent. W końcu nadszedł długo przez nas wyczekiwany 29 kwietnia. Wszyscy byliśmy mocno podekscytowani. Pierwszy raz mieliśmy  wystąpić przed tak dużą widownią. W dodatku byli to przecież wolontariusze z całej Polski!

Trudno opisać słowami to, co działo się w naszych głowach, kiedy zajęliśmy miejsce na chórze. Jedni czuli lekkie zdenerwowanie, inni tryskali energią, innym uśmiech nie schodził z twarzy. Jednak z emocji, które nas opanowały najsilniejsza była radość. Radość ze śpiewu. Radość z miejsca, w którym jesteśmy. Radość, że razem tworzymy coś wspaniałego.

Katarzyna Włodarczyk – uczestnik spotkania

 

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z życia SKC

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 105 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama