2016

Odblaski1 CopyJuż po raz kolejny sądecka Policja wspólnie z Caritas Diecezji Tarnowskiej podjęła działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszym. Dzięki temu 2 tys. odblasków zostanie przekazane mieszkańcom regionu sądeckiego. Wszystko po to, żeby niechronieni uczestnicy ruchu drogowego byli na drodze widoczni, a przez to bezpieczni.

Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu już po raz czwarty zainicjował wspólną akcję z Caritas Diecezji Tarnowskiej. 5 grudnia br. w trakcie wizyty w sądeckiej komendzie ks. Ryszard Podstołowicz – Dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz Jerzy Pikul – Sekretarz Zarządu Caritas Diecezji Tarnowskiej przekazali na ręce mł. insp. Jarosława Tokarczyka, Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu 2 tys. elementów odblaskowych. Policjanci rozdawać będą odblaskowe opaski niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie w miejscach gdzie często dochodzi do wypadków drogowych z udziałem pieszych.
Podobne spotkanie miało miejsce kilkanaście dni wcześniej w Tarnowie, kiedy to na ręce mł. insp. Witolda Ślęzaka, Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji oraz kom. Roberta Kozaka, Naczelnika Wydziału Prewencji, Dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej przekazał również 2 tys. odblasków. Wspólna z tarnowską Policją akcja odbywa się po raz pierwszy.

W okresie zimowym, gdy widoczność znacząco się zmniejsza, a ryzyko potrąceń pieszych wzrasta, niezbędnym staje się podjęcie działań, które pomogą zredukować zagrożenie. W związku z tym sądeccy policjanci od wielu lat prowadzą szereg działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym, m.in. poprzez przeprowadzanie licznych prelekcji i spotkań z mieszkańcami miasta i powiatu. Takie działania profilaktyczne mają na celu dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców, w każdym wieku, począwszy od najmłodszych po seniorów. W większości takich spotkań zainteresowani otrzymują od policjantów odblaski, by w ten sposób móc chronić siebie i bliskich przez zagrożeniami w ruchu drogowym. Odblask zapewnia widoczność nawet ze 150 metrów, bez niego kierowca dostrzega pieszego z około 20-30 metrów. Często nie ma już wtedy możliwości wykonania jakiegokolwiek manewru i dochodzi do potrącenia.

Przekazane przez Caritas odblaski będą rozdawane niechronionym uczestnikom ruchu drogowego przez policjantów patrolujących miasto i powiat, w miejscach gdzie szczególnie często dochodzi do wypadków drogowych z udziałem pieszych oraz podczas prelekcji i spotkań z mieszkańcami miasta i powiatu.

Zarówno Caritas jak i Policja zachęcają do noszenia odblasków, które zdecydowanie zwiększają bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, ponieważ dzięki nim są lepiej widoczni na drodze.

Justyna Basiaka (KMP Nowy Sącz)
Ks. Ryszard Podstołowicz

 

Odblaski2 Copy Odblaski3 Copy Odblaski4 Copy

 

20171115 093818

Przedszkolne Koło Caritas w Jurkowie

15 listopada w Jurkowie k. Czchowa zainaugurowalo swą dzialaność drugie w diecezji Przedszkolne Koło Caritas. W trakcie programu "Muzyka łączy ludzi " 24 przedszkolaków wyraziło chęć włączenia się w…

Pomoc rodzinom z północy Polski dotkniętym wichurą

wichura
Caritas Diecezji Tarnowskiej dziękuje tym wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na pomoc rodzinom z północy Polski…

Podziękowania dla Ks. Ryszarda i przywitanie ks. Zbigniewa

DSC 0161
16 września w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych pracownicy placówek Tarnowskiej Caritas…

Chleb za Chleb 2017

chleb za chleb 2017
„Chleb za Chleb” – to akcja Caritas Diecezji Tarnowskiej wpisująca się w ogólnopolską akcję "Kromka Chleba Caritas",…

Pielgrzymi wsparli chorego Przemka

przemek 2
W siódmym dniu drogi na Jasną Górę pielgrzymi z diecezji tarnowskiej wsparli finansowo - w czasie Mszy św. w…

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 120 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama