2016

pfron nagrody 3 copy

Honorowa Odznaka Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej trafiła do księdza Ryszarda Podstołowicza, dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej. Z kolei Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny Caritas w Jadownikach Mokrych otrzymał medal jubileuszowy.

 

12 grudnia 2016 r. w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie odbyła się uroczysta Gala w ramach I Małopolskiego Dnia Osób Niepełnosprawnych zorganizowanego przez Małopolski Oddział PFRON. Z okazji 25-lecia systemu wsparcia Osób Niepełnosprawnych Małopolski Oddział PFRON uhonorował osoby i organizacje, za ich szczególne osiągnięcia oraz działania na rzecz osób niepełnosprawnych w Małopolsce.

Honorowa Odznaka Primus in Agendo – Pierwszy w Działaniu trafiła do księdza Ryszarda Podstołowicza, dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej. To nagroda Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Pierwszy raz w historii Primus in Agendo trafiła do Caritas. Odznaka jest wyrazem uznania dla aktywnej, pełnej zaangażowania i oddania postawy wyróżnionego, a także rzetelności i ofiarności w podejmowanych działaniach. Odznakę odebrał ks. Krzysztof Majerczak, zastępca dyrektora Caritas.

Jubileuszowe statuetki Oddziału Małopolskiego PFRON otrzymali: ks. Piotr Pietrucha, laureat konkursu na najlepsze prace dyplomowe dotyczące problemu niepełnosprawności, paraolimpijczycy - Marzena Zięba, Joanna Mazur, Anna Trener-Wierciak oraz Michał Derus z Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych START, Iwona Kamieńska – ze Stowarzyszenia Sursum Corda - autorka książki „Akademia Orłów”, Jerzy Bochyński, prezes Fundacji Instytut Studiów Wschodnich za włączenie tematyki związanej z niepełnosprawnością do programu Forum Ekonomicznego w Krynicy oraz firma Wiśniowski za zatrudnianie osób niepełnosprawnych.

Trzecią grupą odznaczeń były medale jubileuszowe. Jeden z nich trafił do Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Caritas Diecezji Tarnowskiej w Jadownikach Mokrych. „Dedykuję tę nagrodę wszystkim osobom, które działają na rzecz tej instytucji” – powiedział ks. Marek Kogut, dyrektor ośrodka w Jadownikach Mokrych. Następnie przedstawił szeroki zakres działań podejmowanych przez Ośrodek.

Medale jubileuszowe otrzymali także: Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych START oraz Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych Gniazdo ze Starego Sącza.

„Widać, że osoby z niepełnosprawnością są bardziej doceniane przez społeczeństwo. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu niepełnosprawność wstydliwie ukrywano. Dziś zaczynamy doceniać ich obecność w społeczeństwie. Kiedy otworzymy nasze serca na osoby niepełnosprawne będą pracować miarowo” – powiedział gość specjalny uroczystości - biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Z kolei Marta Mordarska – Dyrektor Oddziału Małopolskiego PFRON zauważyła, że Małopolska jest kuźnią talentów – gdy chodzi o niepełnosprawnych. Talenty te doceniają pracodawcy, wszak rośnie zainteresowanie osób z niepełnosprawnością. „Dzisiaj pracodawcy już wiedzą, że osoba niepełnosprawna jest najbardziej lojalnym pracownikiem. Już nie postrzegamy takich osób jako tych, które potrzebują wsparcia, ale tych którzy mają talenty i wystarczy im pomocna dłoń, żeby rozkwitnąć  – powiedział Józef Gawron, wicewojewoda Małopolski

W ramach uroczystości zaprezentowany został spektakl „Mój piękny sen” podopiecznych Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Opiekunów i Wolontariuszy „Ostoja” z Brzeska. Natomiast wychowankowie Stowarzyszenia Wszystkie Dzieci Nasze Są ubogacili Galę swymi talentami wokalnymi.

20171115 093818

Przedszkolne Koło Caritas w Jurkowie

15 listopada w Jurkowie k. Czchowa zainaugurowalo swą dzialaność drugie w diecezji Przedszkolne Koło Caritas. W trakcie programu "Muzyka łączy ludzi " 24 przedszkolaków wyraziło chęć włączenia się w…

Pomoc rodzinom z północy Polski dotkniętym wichurą

wichura
Caritas Diecezji Tarnowskiej dziękuje tym wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na pomoc rodzinom z północy Polski…

Podziękowania dla Ks. Ryszarda i przywitanie ks. Zbigniewa

DSC 0161
16 września w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych pracownicy placówek Tarnowskiej Caritas…

Chleb za Chleb 2017

chleb za chleb 2017
„Chleb za Chleb” – to akcja Caritas Diecezji Tarnowskiej wpisująca się w ogólnopolską akcję "Kromka Chleba Caritas",…

Pielgrzymi wsparli chorego Przemka

przemek 2
W siódmym dniu drogi na Jasną Górę pielgrzymi z diecezji tarnowskiej wsparli finansowo - w czasie Mszy św. w…

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 156 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama