2016

100 3849„Wieść tę noszą aniołowie w cztery  świata  strony:
Niech się cieszą wszyscy ludzie, Chrystus się narodził.
Na posłaniu pośród siana, w kącie cichym, mrocznym
i w drewnianej stajeneczce Chrystus się narodził.” 

To już kolejny raz, jak wśród osób bezdomnych korzystających z pomocy Domu dla Bezdomnych Mężczyzn Caritas Diecezji Tarnowskiej w Tarnowie na świat przyszła Mała Dziecina. Na sianie w żłobie, ale przede wszystkim w sercach, które przygotowywały się od kilku dni poprzez uczestnictwo w codziennych roratach oraz spowiedzi, narodził się Chrystus, aby nieść radość i nadzieję.

W tradycyjnym, corocznym spotkaniu przy wigilijnym stole, po wcześniejszym udziale w Mszy św., której przewodził ks. biskup Leszek Leszkiewicz, wzięło udział ok. 120 osób na co dzień korzystających z pomocy naszego Domu. Spotkanie stało się okazją do przekazania sobie życzeń, jak również do porozmawiania z przybyłymi gośćmi, wśród których znaleźli się przedstawiciele jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta Tarnowa, najbardziej zaangażowani w rozwiązywanie problemów dotykających środowiska osób bezdomnych i zagrożonych wykluczeniem. Swą obecnością dali dowód wielkiego szacunku dla tych ludzi oraz dla pracujących w Domu dla Bezdomnych Mężczyzn.

Życzenia wszystkim uczestnikom spotkania złożyła Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa, p. Dorota Krakowska, jak również Dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej, p. Wiesław Izworski. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć przedstawicieli MOPS Tarnów, w osobach p. Wicedyrektor Ewy Siedlik oraz pracownika socjalnego p. Jakuba Słowika.

Szczególne miejsce wśród osób przybyłych na Wieczerzę zajęli pracownicy Caritas Diecezji Tarnowskiej wraz z dyrektorem, ks. Ryszardem Podstołowiczem oraz siostry ze Stacji Opieki Caritas. Pracownicy, którzy na co dzień służą ubogim i potrzebującym również w tym dniu zajęli miejsca tam, gdzie były największe potrzeby: pomagali przy przygotowaniu posiłków, podawaniu do stołu i sprzątaniu po Wieczerzy.   

Opłatek, biały obrus, zapalona świeca, od której bije światło oraz ciepło – to wszystko niesie nadzieję nie tylko na przetrwanie trudnych chwil, ale również na cuda Bożego Narodzenia, które się spełniają, i których mogliśmy również my być świadkami w ten niezwykły wieczór. Do p. Zbigniewa, na co dzień korzystającego z wózka inwalidzkiego, po wielu latach odezwała się rodzina. Wysyłane wcześniej listy wracały, inne próby kontaktu nie powiodły się, a oto teraz rozdzwoniły się telefony od dwóch sióstr i brata… Rozmowy trwały przez większość wieczoru. Radość z nadzieją na powrót do rodziny promienieje cały czas z twarzy p. Zbigniewa… I to właśnie jest cud! 

Składam wielkie słowa wdzięczności wszystkim, którzy na co dzień przyczyniają się do tego, żeby mogły dziać się właśnie takie cuda; wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają naszą działalność. Dołączam życzenia Bożego Błogosławieństwa nie tylko w okresie świątecznym, ale również w całym zbliżającym się 2017 Roku – w imieniu własnym, a szczególnie w imieniu mieszkańców Domu dla Bezdomnych Mężczyzn.

Jerzy Maślanka
Dyrektor Domu dla Bezdomnych Mężczyzn

Caritas Diecezji Tarnowskiej

 

20171115 093818

Przedszkolne Koło Caritas w Jurkowie

15 listopada w Jurkowie k. Czchowa zainaugurowalo swą dzialaność drugie w diecezji Przedszkolne Koło Caritas. W trakcie programu "Muzyka łączy ludzi " 24 przedszkolaków wyraziło chęć włączenia się w…

Pomoc rodzinom z północy Polski dotkniętym wichurą

wichura
Caritas Diecezji Tarnowskiej dziękuje tym wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na pomoc rodzinom z północy Polski…

Podziękowania dla Ks. Ryszarda i przywitanie ks. Zbigniewa

DSC 0161
16 września w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych pracownicy placówek Tarnowskiej Caritas…

Chleb za Chleb 2017

chleb za chleb 2017
„Chleb za Chleb” – to akcja Caritas Diecezji Tarnowskiej wpisująca się w ogólnopolską akcję "Kromka Chleba Caritas",…

Pielgrzymi wsparli chorego Przemka

przemek 2
W siódmym dniu drogi na Jasną Górę pielgrzymi z diecezji tarnowskiej wsparli finansowo - w czasie Mszy św. w…

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama