2017

20171115 09381815 listopada w Jurkowie k. Czchowa zainaugurowalo swą dzialaność drugie w diecezji Przedszkolne Koło Caritas. W trakcie programu "Muzyka łączy ludzi " 24 przedszkolaków wyraziło chęć włączenia się w dzieło Caritas poprzez nasladowanie  swojego patrona św.  Dominika Savio. Pomagają im w tym Pani Dyrektor Magdalena Michalczyk, Ks.  Proboszcz Tadeusz Mróz - asystent koła oraz p. Anna Michalczyk - opiekun.

wichuraCaritas Diecezji Tarnowskiej dziękuje tym wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na pomoc rodzinom z północy Polski dotkniętym wichurą w połowie sierpnia bieżącego roku. Dotknięte kataklizmem zostały najbardziej rodziny i osoby z trzech diecezji: pelplińskiej, gnieźnieńskiej i bydgoskiej. Szacuje się, że zniszczonych zostało ok. 4,5 tys. domów i zabudowań. 

Zebraliśmy w sumie 1 mln 300 tys. zł. Pieniądze zostały podzielone między te trzy najbardziej dotknięte diecezje i wesprą odbudowę czy remonty dachów zniszczonych w czasie wichury. Do diecezji pelplińskiej, gdzie jest najwięcej poszkodowanych rodzin, zostało skierowane 700 tys. zł, do archidiecezji gnieźnieńskiej – 350 tys. zł i do diecezji bydgoskiej – 250 tys. zł.

 

DSC 016116 września w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych pracownicy placówek Tarnowskiej Caritas spotkali się na dorocznym spotkaniu integracyjnym. W tym roku miało ono wyjątkowy charakter. Połączone było z podziękowaniem Ks. Ryszardowi Podstołowiczowi za 11-letnią posługę na stanowisku Dyrektora CDT. Miało to miejsce w czasie Mszy świętej a następnie przy wspólnym stole. W tym dniu polecaliśmy Bogu także osobę nowego Dyrektora - ks. Zbigniewa Pietruszkę , życząc mu jednocześnie wielu sił i wytrwałości w podjętych zadaniach.

chleb za chleb 2017

„Chleb za Chleb” – to akcja Caritas Diecezji Tarnowskiej wpisująca się w ogólnopolską akcję "Kromka Chleba Caritas", której celem jest uwrażliwienie naszego społeczeństwa – czyli każdego z nas – na los ludzi bezdomnych i najuboższych (szczególnie dzieci) oraz pozyskanie środków na pomoc dla nich.

1 października 2017 r. Parafialne Odziały Caritas oraz Szkolne Koła Caritas będą rozprowadzać przy kościołach i kaplicach naszej diecezji –  „chlebki miłosierdzia”.

przemek 2W siódmym dniu drogi na Jasną Górę pielgrzymi z diecezji tarnowskiej wsparli finansowo - w czasie Mszy św. w Sokolnikach -  chorego Przemka z Lipin (parafia Luszowice), który po wylewie wymaga rehabilitacji. 
Jak powiedział ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor tarnowskiej Caritas, od sześciu lat pątnicy nie zawodzą w takich akcjach. „Staramy się, aby co roku ta osoba, która najbardziej potrzebuje pomocy, otrzymywała  ją, czyli dorośli i dzieci, ci, którzy ulegli wypadkom oraz osoby, które miały problemy od urodzenia.”

Historią choroby swojego syna podzieliła się z pielgrzymami pani Małgorzata – mama 23-letniego Przemka. „Był rok 2014. Przemek skończył szkołę średnią ; przygotowywał się do podjęcia pracy, w parafii służył jako lektor i ceremoniarz. W październiku zupełnie zdrowy do tej pory syn -  dostał krwotoku podpajęczynówkowego. Pierwsze dni i tygodnie to była walka o jego życie, efektem choroby jest niedowład kończyn górnych i dolnych, co wykluczyło Przemka z normalnego życia. Wymaga intensywnej rehabilitacji. Ale ma dużo sił i samozaparcia, żeby walczyć z przeciwnościami losu – powiedziała mama.

Dziękujemy wszystkim pielgrzymom i organizatorom pielgrzymki za wsparcie okazane naszemu podopiecznemu.

przemek 1 przemek 3

Zobacz także:
http://tarnow.gosc.pl/doc/4134626.Wiesz-juz-kim-jest-Ten-za-ktorym-idziesz


http://rdn.pl/?p=145511

 

wichura27 sierpnia – decyzją Księdza Biskupa - we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji tarnowskiej odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez wichury w Polsce. Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę i wsparcia doświadczonych przez nawałnicę.

 

 

Można również dokonać indywidualnych wpłat na ten cel na konto Caritas Diecezji Tarnowskiej: 71 1020 4955 0000 7302 0097 4683 z dopiskiem: Wichura.

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama