2018

12 zjazd wwwBardzo serdecznie zapraszamy wszystkich wolontariuszy SKC wraz z Księżmi Asystentami i Opiekunami na XII Zjazd Szkolnych Kół Caritas, który odbędzie się w sanktuarium NMP z Lourdes w Porąbce Uszewskiej - 19 czerwca 2018 r.
Licząc na obecność, prosimy - dla celów organizacyjnych - o zgłoszenie liczby wolontariuszy drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Prosimy o przyjazd w koszulkach SKC. W razie potrzeby - można je nabyć w biurze Caritas Diecezji Tarnowskiej przy ul. Prostopadłej 9a w Tarnowie.
Prosimy również zabrać ze sobą znak koła.
Do zobaczenia w Porąbce Uszewskiej!

dobro na wage zlotowki wwwDrodzy Opiekunowie i Asystenci SKC! Ze środków zebranych podczas I edycji kampanii, dziewięcioro dzieci (Bartek, Grażyna, Ewelina, Paweł, Iga, Damian, Paweł, Krystian, Kacper) mogło skorzystać z rehabilitacji, dla Doroty rodzice mogli zakupić leki, a Antek otrzymał ortezę.  Warto było się trudzić, z Waszego trudu zrodziło się wiele dobra.

Czas rozpocząć II-gą edycję naszej Kampanii, choć w nieco zmienionej formie.  Wsłuchując się w Wasze głosy, uwagi, propozycje oraz korzystając z ubiegłorocznych doświadczeń, zdecydowaliśmy, że zebrane środki nie będą rozdysponowywane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej, a co za tym idzie nie będą wpływały na konto Caritasu. Każde SKC biorące udział w kampanii będzie zbierało pieniądze na swój cel, tzn. na jedno dziecko ze swojego środowiska, które potrzebuje pomocy. Wszystkie środki, jakie uda się zebrać danemu SKC będą przekazane wybranemu wcześniej dziecku.

DSC00120Ponad 3,5 tys. pracowników i wolontariuszy Caritas z całej Polski przyjechało do Łagiewnik, by modlić się u źródeł miłosierdzia i lepiej poznać sł. Bożą Hannę Chrzanowską. Czytaj więcej - artykuł z Gościa Niedzielnego

DSC 0437

Po prawie siedmiu miesiącach przygotowań w parafii Dobra zostało powołane formalnie Szkolne Koło „Caritas” przy Szkole Podstawowej im. Leopolda Węgrzynowicza. Uroczystość odbyła się w czasie Mszy św., której przewodniczył zastępca dyrektora „Caritas” Diecezji Tarnowskiej Ks. Krzysztof Majerczak. Uroczystość odbyła się w Tygodniu Miłosierdzia, który jest obchodzony w całej Polsce.

20180404 105530W Drugą Niedzielę Wielkanocy, 8 kwietnia 2018 r., tj. w Niedzielę Miłosierdzia Caritas Diecezji Tarnowskiej będzie przeżywał po raz kolejny swoje Święto Patronalne. Będzie ono miało charakter dziękczynny za okazywane nam i naszym podopiecznym Boże Miłosierdzie. Diecezjalne Uroczystości Święta odbędą się w sobotę, 7 kwietnia 2018 r. w Kościele Bożego Miłosierdzia w Brzesku. Po zakończeniu Mszy Świętej Biskup Diecezjalny Andrzej Jeż wręczy listy dziękczynne oraz statuetki „Misericors” osobom i instytucjom niosącym pomoc drugiemu człowiekowi.

Logo SKCSerdecznie zapraszamy Opiekunów i Asystentów Szkolnych Kół Caritas na zajęcia:  formacyjno-szkoleniowe: Wolontariat katolicki w kontekście wychowania do wartości organizowane przez Kurię Diecezjalną i MCDN ODN w Tarnowie we współpracy z Caritas Diecezji Tarnowskiej dla Opiekunów i Asystentów Szkolnych Kół Caritas, Odbędą się one 25 kwietnia 2018 r w godz.10.00-14.00 w MCDN ODN w Tarnowie, ul. Nowy Świat 30, aula na 2 piętrze.

Aktualności Caritas RSS

GOŚCIE ONLIE