2018

20180619 125833Dziękujemy wszystkim Szkolnym Kołom Caritas, które włączyły się w akcję „Dobro na wagę złotówki”. Kampania miała za zadanie nie tylko zebranie funduszy na pomoc potrzebującym dzieciom, ale w równej mierze uwrażliwienie dzieci i młodzieży na chorobę, niepełnosprawność, biedę.  Odbicie tych działań mogliśmy zobaczyć w czasie Zjazdu Szkolnych Kół Caritas  w Porąbce Uszewskiej na przygotowanych przez wolontariuszy „czekach”, które to zostały wręczone objętym pomocą dzieciom.

12 zjazd www

Na XII Zjazd do sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej przyjechało prawie 1500 uczestników, członków SKC z 60 szkół, z opiekunami, asystentami kościelnymi. Zjazd był okazją do wyrażenia wdzięczności wszystkim zaangażowanym w dzieło chrześcijańskiej caritas. Wolontariusze uczestniczyli w przedstawieniu "Bernadetta" przybliżającym objawienia maryjne sprzed 160 lat a także we Mszy świętej pod przewodnictwem Ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego, który przypomniał nam wszystkim  o tym, że miłość jest drogą uczniów Chrystusa i że ona nie zna ograniczeń. Na zakończenie Mszy św. Ks. Biskup wręczył statuetki "Fructus caritatis" SKC z Laskowej, Piwnicznej - Zdroju, Porąbki Uszewskiej, Kadczy i Borzęcina Górnego.

Druga część spotkania – agapa, odbyła się na boisku sportowym przy Publicznej Szkole Podstawowej. Był to czas na posiłek i zabawy z wodzirejami - Imprateam i Przyjaciele. W trakcie radosnego świętowania rozstrzygnięto akcję  „Dobro na wagę złotówki”. Pięknie wykonane "czeki" wolontariusze SKC wręczyli dzieciom i rodzicom, których w bieżącym roku szkolnym szczególnie wspierali.

Wszystkim wolontariuszom, opiekunom i asystentom dziękujemy za ofiarną pracę na rzecz potrzebujących i życzymy udanych wakacji.

Czytaj więcej: 
http://www.diecezja.tarnow.pl/index.php/wiadomosci/item/5756-dobro-na-wage-zlotowki-xii-zjazd-szkolnych-kol-caritas
https://tarnow.gosc.pl/doc/4825067.Milosc-jest-droga

Galeria zdjęć:
 https://www.flickr.com/photos/diecezjatarnow/sets/72157692378559620
 https://tarnow.gosc.pl/gal/spis/4825069.Zjazd-Szkolnych-Kol-Caritas

20180619 131816 

DSC00120Ponad 3,5 tys. pracowników i wolontariuszy Caritas z całej Polski przyjechało do Łagiewnik, by modlić się u źródeł miłosierdzia i lepiej poznać sł. Bożą Hannę Chrzanowską. Czytaj więcej - artykuł z Gościa Niedzielnego

 

DSC 0437

Po prawie siedmiu miesiącach przygotowań w parafii Dobra zostało powołane formalnie Szkolne Koło „Caritas” przy Szkole Podstawowej im. Leopolda Węgrzynowicza. Uroczystość odbyła się w czasie Mszy św., której przewodniczył zastępca dyrektora „Caritas” Diecezji Tarnowskiej Ks. Krzysztof Majerczak. Uroczystość odbyła się w Tygodniu Miłosierdzia, który jest obchodzony w całej Polsce.

20180404 105530W Drugą Niedzielę Wielkanocy, 8 kwietnia 2018 r., tj. w Niedzielę Miłosierdzia Caritas Diecezji Tarnowskiej będzie przeżywał po raz kolejny swoje Święto Patronalne. Będzie ono miało charakter dziękczynny za okazywane nam i naszym podopiecznym Boże Miłosierdzie. Diecezjalne Uroczystości Święta odbędą się w sobotę, 7 kwietnia 2018 r. w Kościele Bożego Miłosierdzia w Brzesku. Po zakończeniu Mszy Świętej Biskup Diecezjalny Andrzej Jeż wręczy listy dziękczynne oraz statuetki „Misericors” osobom i instytucjom niosącym pomoc drugiemu człowiekowi.

Aktualności Caritas RSS

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama