Aktualności

dobro na wage zlotowki wwwDrodzy Opiekunowie i Asystenci SKC! Ze środków zebranych podczas I edycji kampanii, dziewięcioro dzieci (Bartek, Grażyna, Ewelina, Paweł, Iga, Damian, Paweł, Krystian, Kacper) mogło skorzystać z rehabilitacji, dla Doroty rodzice mogli zakupić leki, a Antek otrzymał ortezę.  Warto było się trudzić, z Waszego trudu zrodziło się wiele dobra. 

Czas rozpocząć II-gą edycję naszej Kampanii, choć w nieco zmienionej formie.  Wsłuchując się w Wasze głosy, uwagi, propozycje oraz korzystając z ubiegłorocznych doświadczeń, zdecydowaliśmy, że zebrane środki nie będą rozdysponowywane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej, a co za tym idzie nie będą wpływały na konto Caritasu. Każde SKC biorące udział w kampanii będzie zbierało pieniądze na swój cel, tzn. na jedno dziecko ze swojego środowiska, które potrzebuje pomocy. Wszystkie środki, jakie uda się zebrać danemu SKC będą przekazane wybranemu wcześniej dziecku.

Uzyskane ze zbiórki pieniądze, zanim zostaną przekazane docelowo, należy zabezpieczyć, np. przechowując w szkolnym  sejfie bądź wpłacając na konto np. Rady Rodziców. Na pewno każde SKC ma własny sposób i doświadczenie w przechowywaniu środków finansowych pochodzących z przeprowadzanych różnego rodzaju zbiórek.

Kampania nie będzie miała charakteru zbiórki publicznej, dlatego też pieniądze będzie można zbierać na terenie szkoły za zgodą dyrekcji oraz na terenie przykościelnym za zgodą księdza proboszcza.

Finał Kampanii, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie miał miejsce podczas zjazdu SKC. Tym razem w Porąbce Uszewskiej - 19 czerwca 2018r. Na finał zamiast zebranych złotówek, każde SKC przywiezie CZEK. Ma on mieć wymiary: ok. 1m długości i ok. 0,5m wysokości. Ma być wykonany samodzielnie przez wolontariuszy w dowolnie wybranej technice.

CZEK należy przekazać przy rejestracji grupy , będzie do odbioru przed prezentacją - podczas wspólnej zabawy po Mszy św. W tym czasie Komisja dokona oceny.

Powołana komisja będzie oceniać :

  • jakość wykonania,
  • treść (nie chodzi o samą kwotę, ale przede wszystkim o graficzne przedstawienie celu).

CZEK należy przekazać przy rejestracji grupy , będzie do odbioru przed prezentacją - podczas wspólnej zabawy po Mszy św. W tym czasie Komisja dokona oceny.

Powołana komisja będzie oceniać :

     -  jakość wykonania,

     -  treść (nie chodzi o samą kwotę, ale przede wszystkim o graficzne przedstawienie celu).

BARDZO WAŻNE:
Kampania ma za zadanie nie tylko zebranie funduszy na pomoc potrzebującym dzieciom, ale w równej mierze uwrażliwienie dzieci i młodzieży na chorobę, niepełnosprawność, biedę. Chcielibyśmy, aby realizacja wybranego celu nie polegała jedynie na zbiórce i przekazaniu zebranych funduszy, a miała także formę pomocy, koleżeńskiego zainteresowania, wsparcia. Odbicie tych działań chcielibyśmy zobaczyć na CZEKU.

Naszą propozycją jest, aby na zjeździe SKC odbyła się nie tylko prezentacja wykonanych CZEKÓW, ale również ich przekazanie wybranemu dziecku (rodzicom, opiekunom). Oczywiście sytuacja zdrowotna każdego dziecka prawdopodobnie będzie inna i może się okazać, że taki wyjazd jest po prostu nierealny. Tym nie mniej zachęcamy do nawiązania relacji z najbliższymi „swoich podopiecznych” i zaproszeniem do Porąbki Uszewskiej na nasz zjazd. Jeśliby ktoś z rodziny był na zjeździe do odebrania czeku – proszę o tym poinformować, do piątku 15 czerwca, p. Dorotę Turaj poprzez wysłanie sms na nr 784 524 293. Proszę także o podanie nr tel. komórkowego osoby odpowiedzialnej/opiekuna SKC, który będzie osiągalny w czasie trwania zjazdu (w razie koniecznego kontaktu).

UWAGA: Jeśli w bieżącym roku szkolnym, Szkolne Koło Caritas organizowało zbieranie funduszy na potrzebujące dziecko ze swojego środowiska – można to potraktować jako udział w akcji „Dobro na wagę złotówki” i w związku z powyższym należy tylko na Zjazd SKC przygotować graficzne przedstawienie tej pomocy w formie wspomnianego czeku.

 

20171115 093818

Przedszkolne Koło Caritas w Jurkowie

15 listopada w Jurkowie k. Czchowa zainaugurowalo swą dzialaność drugie w diecezji Przedszkolne Koło Caritas. W trakcie programu "Muzyka łączy ludzi " 24 przedszkolaków wyraziło chęć włączenia się w…

Pomoc rodzinom z północy Polski dotkniętym wichurą

wichura
Caritas Diecezji Tarnowskiej dziękuje tym wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na pomoc rodzinom z północy Polski…

Podziękowania dla Ks. Ryszarda i przywitanie ks. Zbigniewa

DSC 0161
16 września w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych pracownicy placówek Tarnowskiej Caritas…

Chleb za Chleb 2017

chleb za chleb 2017
„Chleb za Chleb” – to akcja Caritas Diecezji Tarnowskiej wpisująca się w ogólnopolską akcję "Kromka Chleba Caritas",…

Pielgrzymi wsparli chorego Przemka

przemek 2
W siódmym dniu drogi na Jasną Górę pielgrzymi z diecezji tarnowskiej wsparli finansowo - w czasie Mszy św. w…

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama