Aktualności

100na100 Banner1920x92526 września na Stadionie Gryf - Mielec odbył się Meeting Niepodległościowy, jako  jedno z zadań w Projekcie: „Ku Niepodległej – śladami bohaterów i miejsc pamięci”. Projekt ten realizowany jest w ramach ogólnopolskiego Programu „100 projektów na 100-lecie odzyskania Niepodległości Polski”, którego organizatorem jest Caritas Polska a partnerem - Jeronimo Martins Polska S.A. Program powstał z myślą o lokalnych społecznościach, w których funkcjonują podopieczni oraz wolontariusze Caritas.

W ramach Caritas Diecezji Tarnowskiej projekt „100 na 100” jest realizowany przez dwa Szkolne Koła Caritas: przy Zespole Szkół Technicznych w Mielcu oraz przy Szkole Podstawowej w Tymowej.

Impreza na Stadionie Gryf w Mielcu rozpoczęła się Młodzieżowym Marszem Niepodległości, który przeszedł ulicami miasta w stronę stadionu Gryf i połączyła wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu miasta Mielca, aby razem w sportowych zmaganiach uczcić pamięć bohaterów, którym Ojczyzna i naród zawdzięcza wolność. Młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu Mielca rozegrała mecz biało- czerwonych piłki nożnej. W przerwie meczu miała miejsce  część oficjalna - odśpiewanie Hymnu Narodowego, wciągnięcie Flagi Narodowej na maszt, zabranie głosu przez Starostę Powiatu Mieleckiego – Pana Zbigniewa Tymułę, Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu mgr inż. M. Wojciechowskiego oraz Dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych im. bł. R. Sitki  w Mielcu mgr M. Mysonę. Następnie odbyła się Sztafeta Niepodległościowa 100x100  i wręczenie nagród.  Po części oficjalnej - grupa zgłoszonej wcześniej młodzieży wyruszyła w Rajdzie rowerowym do miejsc pamięci Powstańców Styczniowych i Legionistów w Chorzelowie i Tuszowie Narodowym. Po drugiej połowie meczu,  odbyła się Sztafeta 11x800, której organizatorem był Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. R. Sitki w Mielcu. Meeting Niepodległościowy uświetniły biało – czerwone balony helowe.

Opiekun SKC przy ZST w Mielcu
Celina Szymańska

20171115 093818

Przedszkolne Koło Caritas w Jurkowie

15 listopada w Jurkowie k. Czchowa zainaugurowalo swą dzialaność drugie w diecezji Przedszkolne Koło Caritas. W trakcie programu "Muzyka łączy ludzi " 24 przedszkolaków wyraziło chęć włączenia się w…

Pomoc rodzinom z północy Polski dotkniętym wichurą

wichura
Caritas Diecezji Tarnowskiej dziękuje tym wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na pomoc rodzinom z północy Polski…

Podziękowania dla Ks. Ryszarda i przywitanie ks. Zbigniewa

DSC 0161
16 września w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych pracownicy placówek Tarnowskiej Caritas…

Chleb za Chleb 2017

chleb za chleb 2017
„Chleb za Chleb” – to akcja Caritas Diecezji Tarnowskiej wpisująca się w ogólnopolską akcję "Kromka Chleba Caritas",…

Pielgrzymi wsparli chorego Przemka

przemek 2
W siódmym dniu drogi na Jasną Górę pielgrzymi z diecezji tarnowskiej wsparli finansowo - w czasie Mszy św. w…

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama