Aktualności

Bez nazwy 29 października 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu odbył się „Bezpieczny i słodki dzień ze Świętym Krzysztofem i Aniołami Stróżami”. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Szkolne Koło Caritas w ramach konkursu „Odblaskowa szkoła”.

Już od rana „Święty Krzysztof” wraz z ubranymi w odblaskowe kamizelki „Aniołami – asystentami” sprzedawali domowe ciasta i ciasteczka. Każdy, kto zakupił smakołyk otrzymał pamiątkowy obrazek z wizerunkiem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Dochód ze sprzedaży ciast zostanie przeznaczony na cele dobroczynne. Najważniejszym wydarzeniem dnia był „Odblaskowy apel”, podczas którego dokonano uroczystego podsumowania szkolnego konkursu plastycznego pn.  „Odblask na medal”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przestrzennego odblasku według własnego projektu. Jury w ocenie prac brało pod uwagę oryginalność pomysłu, estetykę wykonania oraz odblaskową kolorystykę pracy.

W konkurs bardzo aktywnie zaangażowali się zarówno uczniowie oddziałów przedszkolnych, szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Laureaci konkursu otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik konkursu obdarowany został pamiątkowym upominkiem i słodyczami.

Następnie odbyło się losowanie nagród wśród osób, które zakupiły ciasto. W loterii Szkolnego Koła Caritas można było wygrać m.in. figurki aniołów, obraz z wizerunkiem Anioła Stróża oraz kalendarz.

„Bezpieczny i słodki dzień…”  okazał się bardzo udaną szkolną akcją. Dzięki tak licznej obecności na szkolnych korytarzach „Aniołów Stróżów” oraz „Świętych Krzysztofów” ubranych w odblaskowe kamizelki, wszyscy uświadomiliśmy sobie, jak ważne jest noszenie odblasków oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas podróży.

20171115 093818

Przedszkolne Koło Caritas w Jurkowie

15 listopada w Jurkowie k. Czchowa zainaugurowalo swą dzialaność drugie w diecezji Przedszkolne Koło Caritas. W trakcie programu "Muzyka łączy ludzi " 24 przedszkolaków wyraziło chęć włączenia się w…

Pomoc rodzinom z północy Polski dotkniętym wichurą

wichura
Caritas Diecezji Tarnowskiej dziękuje tym wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na pomoc rodzinom z północy Polski…

Podziękowania dla Ks. Ryszarda i przywitanie ks. Zbigniewa

DSC 0161
16 września w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych pracownicy placówek Tarnowskiej Caritas…

Chleb za Chleb 2017

chleb za chleb 2017
„Chleb za Chleb” – to akcja Caritas Diecezji Tarnowskiej wpisująca się w ogólnopolską akcję "Kromka Chleba Caritas",…

Pielgrzymi wsparli chorego Przemka

przemek 2
W siódmym dniu drogi na Jasną Górę pielgrzymi z diecezji tarnowskiej wsparli finansowo - w czasie Mszy św. w…

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama