Aktualności

wichuraZASADY UDZIELANIA POMOCY PRZEZ CARITAS DIECEZJI TARNOWSKIEJ OSOBOM POSZKODOWANYM PRZEZ WICHURY

1. Caritas Diecezji Tarnowskiej udziela pomocy finansowej tylko osobom fizycznym, które poniosły straty w wyniku wichur na/w budynkach mieszkalnych.
2. Warunkiem udzielenia pomocy finansowej jest wypełnienie i złożenie wniosku o pomoc zgodnie z załączonym wzorem najpierw w formie elektronicznej, a następnie w formie papierowej z właściwymi podpisami oraz pieczęcią parafii. Prosimy o jak najszybsze złożenie wniosków w Centrali Caritas (adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; adres do korespondencji: Caritas Diecezji Tarnowskiej, 33-100 Tarnów, ul. Prostopadła 9a).
3. Suma przyznanej pomocy finansowej będzie uzależniona od wyceny poniesionych strat materialnych oraz średniego dochodu na osobę i nie będzie podlegała odwołaniu, co do jej wysokości.
4. Osoba poszkodowana ma prawo do wykorzystania całej przyznanej sumy pomocy na zakup różnego rodzaju materiałów budowlanych związanych z remontem lub odbudową dachu oraz innych elementów zniszczonego budynku mieszkalnego na fakturę wystawioną na Caritas Diecezji Tarnowskiej, 33-100 Tarnów, ul. Legionów 30, NIP 873-12-11-951 płatną przelewem. Na fakturze w miejscu oznaczonym należy wpisać nazwisko i mię poszkodowanej osoby. Osoba ta powinna na fakturze potwierdzić ją swoim czytelnym podpisem.
5. W przypadku, gdy poszkodowana osoba dokonała już zakupu materiałów na remont i nie może otrzymać faktury wystawionej na Caritas Diecezji Tarnowskiej pomoc finansowa może zostać udzielona tej osobie tylko za pośrednictwem parafii zamieszkania. W tej sytuacji proboszcz parafii otrzyma przyznaną sumę pomocy i będzie zobowiązany do rozliczenia się z niej przed Caritas Diecezji Tarnowskiej w formie załączonej i potwierdzonej prze niego kopii faktury wystawionej na daną osobę z datą nie wcześniejszą niż 11 marca 2019 r. Na fakturze należy umieścić zapis: Zapłacono z dotacji Caritas Diecezji Tarnowskiej i przechowywać ją w archiwum parafialnym. Prosimy, aby takie sytuacje były czymś wyjątkowym, a nie regułą.
6. Przyznaną przez Caritas pomoc należy wykorzystać w terminie 1 miesiąca od daty decyzji. Po upływie tego terminu Caritas może odmówić pokrycia kosztów faktury.
7. Wszelkie wątpliwości można wyjaśniać dzwoniąc pod numer 14 631 73 45 lub wysyłając maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

20171115 093818

Przedszkolne Koło Caritas w Jurkowie

15 listopada w Jurkowie k. Czchowa zainaugurowalo swą dzialaność drugie w diecezji Przedszkolne Koło Caritas. W trakcie programu "Muzyka łączy ludzi " 24 przedszkolaków wyraziło chęć włączenia się w…

Pomoc rodzinom z północy Polski dotkniętym wichurą

wichura
Caritas Diecezji Tarnowskiej dziękuje tym wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na pomoc rodzinom z północy Polski…

Podziękowania dla Ks. Ryszarda i przywitanie ks. Zbigniewa

DSC 0161
16 września w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych pracownicy placówek Tarnowskiej Caritas…

Chleb za Chleb 2017

chleb za chleb 2017
„Chleb za Chleb” – to akcja Caritas Diecezji Tarnowskiej wpisująca się w ogólnopolską akcję "Kromka Chleba Caritas",…

Pielgrzymi wsparli chorego Przemka

przemek 2
W siódmym dniu drogi na Jasną Górę pielgrzymi z diecezji tarnowskiej wsparli finansowo - w czasie Mszy św. w…

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama