Archiwum

peadCaritas Diecezji Tarnowskiej bierze udział w szóstej edycji unijnego programu "Dostarczanie żywności dla najuboższych mieszkańców UE", znanego również jako program PEAD (franc. P rogramme E uropeen d' A ide aux plus D emunis). Tarnowska Caritas otrzymuje żywność na podstawie umowy zawartej z Caritas Polska, która jest jedną z trzech organizacji, która otrzymała akredytację Agencji Rynku Rolnego na bezpłatne przekazywanie żywności osobom potrzebującym w Polsce. 

W roku 2010 z pomocy żywnościowej przekazywanej przez Caritas Diecezji Tarnowskiej skorzystało w całej diecezji 46.759 osób. Caritas przekazała wówczas blisko 1060 ton żywności. W tym roku do najbardziej potrzebujących trafi około 960 ton gotowych produktów spożywczych. Są to: mleko, makaron, mąka, kasza gryczana, płatki kukurydziane, musli, herbatniki, zupa krupnik, ryż biały, masło, ser topiony i ser żółty, zupa pomidorowa z makaronem. Caritas przekazuje żywności do parafii, które zgłosiły swój udział w programie, do kuchni dla ubogich oraz placówek opiekujących się chorymi, niepełnosprawnymi i bezdomnymi. Najwięcej gotowych produktów spożywczych trafi do parafii. We wspólnotach parafialnych określane są kryteria wyboru osób, którym zostanie przekazana żywność. Dystrybucją żywności zajmują się wolontariusze z Parafialnych Oddziałów Caritas. Według szacunków w akcję zaangażowanych jest blisko 2500 wolontariuszy. 

Tarnowska Caritas wydaje żywność z magazynu w Wojniczu, mieszczącego się przy ul. Jagiellońskiej 23. Produkty żywnościowe przekazywane są całkowicie nieodpłatnie i nie są przeznaczone na sprzedaż.

Produkty żywnościowe przekazywane są całkowicie nieodpłatnie i nie są przeznaczone na sprzedaż.

 

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama