Apele i komunikaty

Drodzy Diecezjanie!

Stało się już tradycją, że z okazji uroczystości Wszystkich Świętych, alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, przeprowadzają kwestę na cmentarzach, zbierając ofiary na dokończenie budowy seminaryjnych obiektów.

Jednak w tym roku, z uwagi na sytuację społeczną, jaka powstała po niedawnym trzęsieniu ziemi w Azji, społeczność seminaryjna postanowiła przekazać połowę zebranych ofiar na pomoc humanitarną dla dotkniętych skutkami tego kataklizmu.

Inicjatywa ta - niezależnie od pomocy udzielonej już przez Caritas Diecezji Tarnowskiej - jest godną poparcia odpowiedzią na apel papieża Benedykta XVI, który zwrócił się do chrześcijan o solidarność z narodem pakistańskim.

Razem z Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, Księdzem Arcybiskupem Józefem Michalikiem, proszę Was Drodzy Diecezjanie o dar modlitwy i materialną pomoc dla tych, którzy "przeżywają dramat śmierci najbliższych oraz bezradność wobec żywiołu".

Drodzy Diecezjanie!

Korzystając z okazji składam Wam serdeczne podziękowanie za wielkoduszne podzielenie się chlebem z głodującymi mieszkańcami Nigru. Zebrana w diecezji kwota, w wysokości 502 tys. zł., została przekazana do Caritas Polska. Ta znana i zasłużona struktura Kościoła w Polsce pomaga w naszym imieniu wszędzie tam, gdzie naszych braci i siostry dotykają nieszczęścia i kataklizmy.

Wraz z darem modlitwy przez wstawiennictwo nowych świętych Kościoła - Księdza Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego i Księdza Zygmunta Gorazdowskiego, w których kanonizacji w Rzymie uczestniczyłem, przesyłam Wam Drodzy Diecezjanie pasterskie błogosławieństwo.

Wiktor Skworc - BISKUP TARNOWSKI
Tarnów, 2005-10-26.

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 212 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama