Apele i komunikaty

Wszyscy jesteśmy powołani do miłosierdzia


Drodzy Diecezjanie!
Tegoroczny Tydzień Miłosierdzia, obchodzony w Kościele w Polsce w dniach od 7 do 13 października będziemy przeżywać pod hasłem "Wszyscy jesteśmy powołani do miłosierdzia". Tydzień ten będzie dla nas okazją do przypatrywania się naszemu powołaniu do posługi miłosierdzia, która jest szczególną formą miłości bliźniego. Do takiej postawy wzywa nas Jezus Chrystus mówiąc: To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, jak ja was umiłowałem (J 15,12) oraz Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny (Łk 6,36).

W tegorocznym haśle Tygodnia Miłosierdzia został położony akcent na słowo "wszyscy". Formacji miłosierdzia potrzebują bowiem zarówno posługujący jak i korzystający z posługi miłosierdzia. Nikt też nie może czuć się zwolniony z Chrystusowego imperatywu miłości - także ten, który korzysta z aktów miłosierdzia innych. Wszyscy, na miarę swoich możliwości, powinniśmy dzielić się posiadanymi dobrami zarówno duchowymi jak i materialnymi. Zawsze bowiem jest obok nas ktoś bardziej potrzebujący, choćby naszej obecności czy dobrego słowa.

Bracia i Siostry!
W nadchodzącym Tygodniu Miłosierdzia będziemy sobie uświadamiać prawdę, że nasza miłość jest odpowiedzią na dar miłości, z jaką Bóg do nas przychodzi (DCE 1). Trzeba nam bowiem miłości i odwagi w praktykowaniu na co dzień czynów miłosierdzia. Trzeba nam ciągłego przypominania, że wszyscy jesteśmy powołani do pełnienia dzieł miłosierdzia.
Praktycznym owocem 63 Tygodnia Miłosierdzia niech będzie ożywienie działalności Parafialnych Oddziałów Caritas oraz dalsze promowanie i powstawanie Szkolnych Kół Caritas, a także uwrażliwienie korzystających z pomocy, aby i oni odkrywali i realizowali powołanie do czynienia dobra bliźnim.

Wszystkim, którzy aktywnie włączają się w charytatywną działalność Kościoła, a także osobom, które cierpią różnoraką biedę z serca błogosławię.

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 124 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama