Bezpieczny i słodki dzień ze Świętym Krzysztofem i Aniołami Stróżami w Szkole Podstawowej w Pasierbcu

Bez nazwy 29 października 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu odbył się „Bezpieczny i słodki dzień ze Świętym Krzysztofem i Aniołami Stróżami”. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Szkolne Koło Caritas w ramach konkursu „Odblaskowa szkoła”.

Już od rana „Święty Krzysztof” wraz z ubranymi w odblaskowe kamizelki „Aniołami – asystentami” sprzedawali domowe ciasta i ciasteczka. Każdy, kto zakupił smakołyk otrzymał pamiątkowy obrazek z wizerunkiem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Dochód ze sprzedaży ciast zostanie przeznaczony na cele dobroczynne. Najważniejszym wydarzeniem dnia był „Odblaskowy apel”, podczas którego dokonano uroczystego podsumowania szkolnego konkursu plastycznego pn.  „Odblask na medal”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przestrzennego odblasku według własnego projektu. Jury w ocenie prac brało pod uwagę oryginalność pomysłu, estetykę wykonania oraz odblaskową kolorystykę pracy.

W konkurs bardzo aktywnie zaangażowali się zarówno uczniowie oddziałów przedszkolnych, szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Laureaci konkursu otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik konkursu obdarowany został pamiątkowym upominkiem i słodyczami.

Następnie odbyło się losowanie nagród wśród osób, które zakupiły ciasto. W loterii Szkolnego Koła Caritas można było wygrać m.in. figurki aniołów, obraz z wizerunkiem Anioła Stróża oraz kalendarz.

„Bezpieczny i słodki dzień…”  okazał się bardzo udaną szkolną akcją. Dzięki tak licznej obecności na szkolnych korytarzach „Aniołów Stróżów” oraz „Świętych Krzysztofów” ubranych w odblaskowe kamizelki, wszyscy uświadomiliśmy sobie, jak ważne jest noszenie odblasków oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas podróży.