wigilijne 2020

W ramach 27. edycji akcji odbywającej się pod hasłem: ŚWIECA, KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ Caritas Diecezji Tarnowskiej zamówiła 90 tysięcy świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Ofiary zebrane przy rozprowadzaniu świec będą przeznaczone na wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu, wakacyjny wypoczynek oraz dofinansowanie dożywiania.

Tradycyjnie od I Niedzieli Adwentu tj. 29 listopada br. w parafiach naszej diecezji rozprowadzane będą świece Caritas – w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W tym roku ze względu na pandemię świece w wielu kościołach będą wystawiane od poniedziałku do niedzieli. Ofiarę można złożyć we wskazanym miejscu.

Włączmy się w to niezwykłe dzieło. Ten niewielki gest może zmienić cały świat młodego człowieka. Jest on bowiem znakiem solidarności z najmłodszymi, którzy potrzebują pomocy a zapalona na wigilijnym stole świeca świadczy o naszej miłości i pamięci o osobach znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

IV Światowy Dzień Ubogich

SDU grafikaWyciągnięcie ręki to znak, który natychmiast przywołuje do bliskości, solidarności i miłości – napisał Ojciec Święty w orędziu na IV Światowy Dzień Ubogich, który obchodzić będziemy  w przedostatnią niedzielę Roku Liturgicznego , a więc - 15 listopada. Jego hasłem są słowa “Wyciągnij rękę do ubogiego” (Syr 7, 32)

E-TORNISTER NA CZAS PANDEMII

IMG 20200904 WA0003Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Caritas Diecezji Tarnowskiej w Jadownikach Mokrych – mogą od początku roku szkolnego  cieszyć się laptopami, które ułatwiają im naukę w czasie pandemii. Komputery są darowizną otrzymaną od Caritas Polska  w ramach akcji TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW.

Konferencja księży wicedziekanów

konferencjaDnia 10 września br. odbyła się w Seminarium Duchownym w Tarnowie pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża doroczna konferencja księży wicedziekanów. Zgodnie z IV Synodem DT księża wicedziekani pełnią obowiązki dekanalnych duszpasterzy charytatywnych zajmując się koordynacją wszystkich akcji charytatywnych w dekanacie oraz otaczając opieką księży emerytów oraz chorych kapłanów.