Konferencja księży wicedziekanów

konferencjaDnia 10 września br. odbyła się w Seminarium Duchownym w Tarnowie pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża doroczna konferencja księży wicedziekanów. Zgodnie z IV Synodem DT księża wicedziekani pełnią obowiązki dekanalnych duszpasterzy charytatywnych zajmując się koordynacją wszystkich akcji charytatywnych w dekanacie oraz otaczając opieką księży emerytów oraz chorych kapłanów.

Poszkodowanym przez tragiczny wybuch w Bejrucie

DzienSolidarnosci Bejrut baner Wyrażamy  ogromną wdzięczność wszystkim Ofiarodawcom oraz wolontariuszom zaangażowanym w zbiórkę przeprowadzoną w kościołach naszej diecezji dnia 16 sierpnia br. na pomoc Libanowi poszkodowanemu przez tragiczny wybuch w Bejrucie. Caritas Diecezji Tarnowskiej  zebrała 935 213 zł., które w całości zostały przekazane na konto Caritas Polska – koordynatora udzielanej przez Caritas pomocy Libanowi.

Senior działa mimo wszystko

senior dziala 1Projekt „Senior działa mimo wszystko”, w którym bierze udział ponad 100 osób w wieku 60+  z czterech Klubów Seniora, jest realizowany w ramach Programu Senior Caritas 2020, którego organizatorem jest  CP we współpracy z Fundacją Biedronki.

Detoks cyfrowy - projekt dla rodziców dzieci i nastolatków

cyfrowy detoks2Rzeczywistość wirtualna w życiu dzieci i młodzieży jest faktem, zwłaszcza w ostatnich 10 latach kiedy to smartfony weszły w powszechne użycie. Wiedza na wyciągnięcie ręki, możliwość szybkich kontaktów, rozwijanie zainteresowań i kreatywności, rozrywka bez tak powszechnego jak obecnie dostępu do Internetu wiele aktywności byłoby nieosiągalnych. Wiemy jednak dobrze, że pozytywne możliwości, które daje Internet to tylko część wirtualnego świata w życiu młodych ludzi. Rodzice, nauczyciele i specjaliści pracujący z dziećmi i młodzieżą już w czasie przed lockdownem obserwowali narastające trudności w ich funkcjonowaniu, związane z nadmiernym, ryzykownym korzystaniem z wysokich technologii.