Wizyta duszpasterska w Caritasowym Ośrodku

03-02 08-29-21Kto Was przyjmuje Mnie przyjmuje, a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, kto Mnie posłał (Mt.10,40).

Wizyta duszpasterska kapłana w rodzinie, zwana potocznie „kolędą”, to wywodzący się ze średniowiecza zwyczaj nawiedzania przez księży swoich parafian w okresie Bożego Narodzenia. Także naszą Rodzinę Ośrodkową odwiedził ksiądz dziekan Bogdan Walerowski – proboszcz parafii p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Jadownikach Mokrych.
Przyjęcie kapłana w domu jest publicznym wyznaniem wiary, a także znakiem jedności i żywej więzi Kościoła domowego z Kościołem parafialnym.
Dzień odwiedzin duszpasterza w naszej Ośrodkowej Rodzinie jest szczególnym przeżyciem, dlatego też został jak co roku należycie przygotowany: stół nakryty białym obrusem, krzyż, zapalone świece, woda święcona, kropidło, Pismo Święte, no i przede wszystkim wszyscy domownicy zgromadzeni przy tym stole…
Bardzo serdecznie staropolskimi słowami wymawiamy płynące z naszych serc „Bóg zapłać!”

Adriana Błaszczyk