Z Bożą pomocą w kolejny rok posługi – spotkanie pracowników Caritas Diecezji Tarnowskiej

Dnia 21 września br. Mszą św. pod przewodnictwem ks. Dyrektora Ryszarda Podstołowicza rozpoczęliśmy w jadownickim Ośrodku spotkanie integracyjne pracowników Placówek Caritas Diecezji Tarnowskiej.
Wyjątkowym wydarzeniem tego spotkania było przybycie niespodziewanego gościa – ks. abpa Józefa Kowalczyka, Prymasa Polski, który podziękował wszystkim za dotychczasową pracę na rzecz bliźniego i udzielił błogosławieństwa.
Po wspólnej modlitwie udaliśmy się na poczęstunek, który miał wzmocnić siły przed zaplanowanymi zawodami pływackimi.

Jednak konkurencje na basenie nie odbyły się, gdyż przyjezdne drużyny nie podjęły wyzwania i puchar przechodni Dyrektora Caritas pozostał u gospodarzy, tj. w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych.
Mimo braku rywalizacji sportowej, wszyscy uczestnicy miło i radośnie spędzili czas poznając atrakcje Ośrodka i korzystając z różnych form rekreacji. Regenerowali więc zdrowie w Grocie Solnej, podziwiali nowy Ogród Hortiterapii oraz zwiedzali Izbę Pamięci bł. Jana Pawła II.
Dzień ten – jak co roku – był okazją do wspólnego spotkania, integracji i poznania nowych pracowników oraz gorącą modlitwą o błogosławieństwo na kolejny rok pracy.

Adriana Błaszczyk