To już dwudziesta czwarta Wigilia w Domu dla Bezdomnych Mężczyzn Caritas Diecezji Tarnowskiej…

IMG 1633W atmosferze radości i adwentowego oczekiwania, wspólnie z zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się m.in. dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej UM Tarnowa, Wiesław Izworski, oraz przedstawiciele MOPS Tarnów, na co dzień prowadzący pracę socjalną z naszymi podopiecznymi, pod przewodnictwem ks. infułata Adama Kokoszki w kaplicy Domu dla Bezdomnych Mężczyzn rozpoczął się Wigilijny Wieczór. Msza św. przepełniona refleksją wynikającą z tego szczególnego czasu zgromadziła blisko 100 osób, w tym mieszkańców Domu, którzy w dniach poprzedzających świąteczny czas dokładali wszelkich starań, aby przygotować nie tylko swój Dom, ale również swoje serca na oczekiwane przyjście Bożej Dzieciny.

Rok Miłosierdzia

foto Rok Miłosierdzia8 grudnia rozpoczął się w Kościele Rok Miłosierdzia. Został on otwarty w Rzymie przez papieża Franciszka w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jego symbolem jest Brama Miłosierdzia. W diecezji tarnowskiej będzie ich dwanaście. W niedzielę, 13 grudnia, zostanie uroczyście otwarta Brama Miłosierdzia w bazylice katedralnej w Tarnowie.

Kościół pomaga bezkonkurencyjnie – prezentacja raportu

Kosciol pomaga bezkonkurencyjnieKościół katolicki jest największą po państwie instytucją pomocy potrzebującym w Polsce. Realizuje ją ponad 800 organizacji w postaci 5 tys. różnych dzieł, a wsparcie dociera do prawie 3 mln beneficjentów – osób indywidualnych, rodzin i konkretnych grup. Na poziomie parafii pomoc taka trafia do ponad 600 tys. osób rocznie. Dane te przynosi raport Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego (ISKK), zrealizowany na zlecenie Caritas Polska i we współpracy z Komisją Charytatywną Episkopatu Polski.

Szczegóły raportu znajdziemy tutaj:

Rusza 22 edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

DSCF1785„Głodni Miłosierdzia” – takie hasło przyświeca tegorocznej akcji Caritas. Do parafii diecezji tarnowskiej trafi ponad 130 tys. świec. To symbol pomocy najmłodszym.

Hasło akcji nawiązuje do zbliżającego się Roku Miłosierdzia, ogłoszonego przez papieża Franciszka. Nabywając świece, wierni składają ofiary, które są przeznaczone na zimowy i letni wypoczynek dla dzieci z rodzin wielodzietnych i potrzebujących.