To już dwudziesta czwarta Wigilia w Domu dla Bezdomnych Mężczyzn Caritas Diecezji Tarnowskiej…

IMG 1633W atmosferze radości i adwentowego oczekiwania, wspólnie z zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się m.in. dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej UM Tarnowa, Wiesław Izworski, oraz przedstawiciele MOPS Tarnów, na co dzień prowadzący pracę socjalną z naszymi podopiecznymi, pod przewodnictwem ks. infułata Adama Kokoszki w kaplicy Domu dla Bezdomnych Mężczyzn rozpoczął się Wigilijny Wieczór. Msza św. przepełniona refleksją wynikającą z tego szczególnego czasu zgromadziła blisko 100 osób, w tym mieszkańców Domu, którzy w dniach poprzedzających świąteczny czas dokładali wszelkich starań, aby przygotować nie tylko swój Dom, ale również swoje serca na oczekiwane przyjście Bożej Dzieciny.

Codzienna krzątanina związana z porządkami przeplatała się z rekolekcjami prowadzonymi przez księdza Krzysztofa Majerczaka, zastępcę dyrektora CDT. Główny celebrans i kaznodzieja zwrócił w czasie Eucharystii uwagę, że nie tylko człowiek ma swój adwent – oczekiwanie na Boga, ale i Bóg czeka na człowieka i bardzo chce się z nim spotkać…
Po zakończeniu Mszy św., gdzie karmiliśmy się przy stole Słowa i Eucharystii, wszyscy uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni do stołówki Domu, gdzie przy wspólnym stole był czas na połamanie się opłatkiem, złożenie nawzajem życzeń, jak również wspólny posiłek oraz kolędowanie.

Za dobro okazane nam w mijającym roku, składamy wszystkim najserdeczniejsze podziękowania, a na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok 2016 – Rok Miłosierdzia – życzymy obfitości Łask Bożych, życzliwości, siły na codzienne pokonywanie trudności oraz dobra wynikającego narodzenia Nieograniczonej Miłości obecnej w Dzieciątku Jezus.

Jerzy Maślanka