Wigilia w Hospicjum

DSC01268Z potrzeby serca i aby dopełnić jakże piękny zwyczaj Wspólnota Hospicjum/DPD przy udziale Dyrekcji diecezjalnej Caritas, Władz Samorządowych naszej małej Ojczyzny w osobach Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej i Starosty Powiatu Dąbrowskiego, Dyrekcji PCPR oraz Rodzin naszych Podopiecznych, spotkała w tym szczególnym grudniowym Dniu przy wigilijnym stole, aby dzielić chleb, radość i obdarzać się miłością. Wigilię rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią w hospicyjnej Kaplicy, aby umocnieni Ciałem Chrystusa i Słowem Bożym, w zadumie nad słowami homilii, którą wygłosił Ks. Krzysztof Majerczak - zastępca Dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej, jeszcze głębiej przeżywać Tajemnicę Wcielenia. Zanim zasiedliśmy wspólnie przy wigilijnym stole, dziękowaliśmy sobie nawzajem za wszelkie otrzymane dobro i łamaliśmy biały opłatek składając sobie najlepsze życzenia. Jak co roku nie zabrakło łez, wzruszeń oraz tradycyjnych potraw m.in. barszczu z uszkami, pierogów z kapustą oraz karpia. Wigilię zakończyliśmy długim wspólnym kolędowaniem, z radością oczekując narodzenia Dziecięcia Jezus.

Spotkanie wigilijne w Domu dla Bezdomnych Mężczyzn

100 3849„Wieść tę noszą aniołowie w cztery  świata  strony:
Niech się cieszą wszyscy ludzie, Chrystus się narodził.
Na posłaniu pośród siana, w kącie cichym, mrocznym
i w drewnianej stajeneczce Chrystus się narodził.”

To już kolejny raz, jak wśród osób bezdomnych korzystających z pomocy Domu dla Bezdomnych Mężczyzn Caritas Diecezji Tarnowskiej w Tarnowie na świat przyszła Mała Dziecina. Na sianie w żłobie, ale przede wszystkim w sercach, które przygotowywały się od kilku dni poprzez uczestnictwo w codziennych roratach oraz spowiedzi, narodził się Chrystus, aby nieść radość i nadzieję.

W tradycyjnym, corocznym spotkaniu przy wigilijnym stole, po wcześniejszym udziale w Mszy św., której przewodził ks. biskup Leszek Leszkiewicz, wzięło udział ok. 120 osób na co dzień korzystających z pomocy naszego Domu. Spotkanie stało się okazją do przekazania sobie życzeń, jak również do porozmawiania z przybyłymi gośćmi, wśród których znaleźli się przedstawiciele jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta Tarnowa, najbardziej zaangażowani w rozwiązywanie problemów dotykających środowiska osób bezdomnych i zagrożonych wykluczeniem. Swą obecnością dali dowód wielkiego szacunku dla tych ludzi oraz dla pracujących w Domu dla Bezdomnych Mężczyzn.

Primus in Agendo

pfron nagrody 3 copy

Honorowa Odznaka Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej trafiła do księdza Ryszarda Podstołowicza, dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej. Z kolei Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny Caritas w Jadownikach Mokrych otrzymał medal jubileuszowy.

Wspólna akcja Policji i Caritas Diecezji Tarnowskiej na rzecz bezpieczeństwa pieszych

Odblaski1 CopyJuż po raz kolejny sądecka Policja wspólnie z Caritas Diecezji Tarnowskiej podjęła działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszym. Dzięki temu 2 tys. odblasków zostanie przekazane mieszkańcom regionu sądeckiego. Wszystko po to, żeby niechronieni uczestnicy ruchu drogowego byli na drodze widoczni, a przez to bezpieczni.