Przedszkolne Koło Caritas w Jurkowie

20171115 09381815 listopada w Jurkowie k. Czchowa zainaugurowalo swą dzialaność drugie w diecezji Przedszkolne Koło Caritas. W trakcie programu "Muzyka łączy ludzi " 24 przedszkolaków wyraziło chęć włączenia się w dzieło Caritas poprzez nasladowanie  swojego patrona św.  Dominika Savio. Pomagają im w tym Pani Dyrektor Magdalena Michalczyk, Ks.  Proboszcz Tadeusz Mróz - asystent koła oraz p. Anna Michalczyk - opiekun.

Pomoc rodzinom z północy Polski dotkniętym wichurą

wichuraCaritas Diecezji Tarnowskiej dziękuje tym wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na pomoc rodzinom z północy Polski dotkniętym wichurą w połowie sierpnia bieżącego roku. Dotknięte kataklizmem zostały najbardziej rodziny i osoby z trzech diecezji: pelplińskiej, gnieźnieńskiej i bydgoskiej. Szacuje się, że zniszczonych zostało ok. 4,5 tys. domów i zabudowań.

Zebraliśmy w sumie 1 mln 300 tys. zł. Pieniądze zostały podzielone między te trzy najbardziej dotknięte diecezje i wesprą odbudowę czy remonty dachów zniszczonych w czasie wichury. Do diecezji pelplińskiej, gdzie jest najwięcej poszkodowanych rodzin, zostało skierowane 700 tys. zł, do archidiecezji gnieźnieńskiej – 350 tys. zł i do diecezji bydgoskiej – 250 tys. zł.

Podziękowania dla Ks. Ryszarda i przywitanie ks. Zbigniewa

DSC 016116 września w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych pracownicy placówek Tarnowskiej Caritas spotkali się na dorocznym spotkaniu integracyjnym. W tym roku miało ono wyjątkowy charakter. Połączone było z podziękowaniem Ks. Ryszardowi Podstołowiczowi za 11-letnią posługę na stanowisku Dyrektora CDT. Miało to miejsce w czasie Mszy świętej a następnie przy wspólnym stole. W tym dniu polecaliśmy Bogu także osobę nowego Dyrektora - ks. Zbigniewa Pietruszkę , życząc mu jednocześnie wielu sił i wytrwałości w podjętych zadaniach.

Chleb za Chleb 2017

chleb za chleb 2017

„Chleb za Chleb” – to akcja Caritas Diecezji Tarnowskiej wpisująca się w ogólnopolską akcję "Kromka Chleba Caritas", której celem jest uwrażliwienie naszego społeczeństwa – czyli każdego z nas – na los ludzi bezdomnych i najuboższych (szczególnie dzieci) oraz pozyskanie środków na pomoc dla nich.

1 października 2017 r. Parafialne Odziały Caritas oraz Szkolne Koła Caritas będą rozprowadzać przy kościołach i kaplicach naszej diecezji –  „chlebki miłosierdzia”.