Wigilia w Hospicjum i Domu Pomocy św. Brata Albetra

20181224 112344Tradycyjnie w Wigilijne przedpołudnie Wspólnota Hospicjum i Domu Pomocy Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej  zgromadziła się w Kaplicy Domu, aby modlitwą u stóp Miłosiernego Jezusa rozpocząć wigilijne obrzędy. Eucharystii przewodniczył wicedyrektor diecezjalnej Caritas Ks. Krzysztof Majerczak, który również wygłosił głęboką w treści okolicznościową homilię. Wspólnie z włodarzami dąbrowskiego powiatu, włodarzami miasta, rodzinami naszych podopiecznych oraz naszymi chorymi, dziękowaliśmy Bogu za przeżyty rok i wszelkie otrzymane dobro, powierzając równocześnie Jego Opatrzności naszą przyszłość.

Bóg nie jest bezdomny

DSC0003220 grudnia w Schronisku dla Osób Bezdomnych Caritas Diecezji Tarnowskiej - podopieczni i pracownicy domu spotkali się na wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem ks. prałata Antoniego Mikruta, aby uwielbić Boga za dar Wcielenia Bożego Syna, za Jego obecność w ich życiu. Po Eucharystii, na tradycyjnej wieczerzy wigilijnej - przy śpiewie kolęd i łamaniu się opłatkiem, nie brakło dobrych życzeń przepełnionych nadzieją na lepsze jutro dla każdego.

Podsumowanie projektu „Tymowska niepodległość ze św. Urszulą Ledóchowska” realizowanego w Publicznej Szkole Podstawowej w Tymowej.

20181205 115511Dnia 5 grudnia w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu „Tymowska niepodległość ze św. Urszulą Ledóchowską”. Swoją obecnością zaszczycili nas J. E. ks. biskup Stanisław Salaterski, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Zbigniew Pietruszka, Ks. Krzysztof Majerczak zastępca dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej, ks. Zbigniew Wielgosz kierownik Tarnowskiego oddziału Gościa Niedzielnego, ks. Mariusz  Żuczek – proboszcz, p. dyrektor przedszkola Maria Mendel, p. Elżbieta Ogiela  – dyrektora MOKSiR w Czchowie, p. Rozalia Krakowska – kierownika MBP w Czchowie, miejscowi samorządowcy, rodzice, przedszkolaki z wychowawcami.

RUSZA WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM

92824dec7926976694cb5987f3b4efa8 LPrzez cały Adwent w parafiach diecezji tarnowskiej będzie można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta charytatywna akcja prowadzona jest od 25 lat. Diecezjalna Caritas przygotowała prawie 120 tys. małych świec i 10 tys. dużych.

Zebrane w ten sposób ofiary pomogą dzieciom z rodzin potrzebujących – mówi ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

- To dzieci chore, które wymagają kosztownego leczenia i operacji. Myślimy też o wypoczynku dzieci z rodzin ubogich i wielodzietnych. Nasze wsparcie trafia także do placówek, które opiekują się najmłodszymi, czyli m.in. do świetlic – dodaje ks. Pietruszka.

Ofiara za małą świece wynosi 5 zł, a za dużą 15 zł.

Już w związku z feriami, parafie będą mogły się starać o dofinansowanie do zimowego wypoczynku dla dzieci z rodzin potrzebujących.