Wakacyjna Akcja Caritas

wac 02Blisko 2000 dzieci i młodzieży z 60 wspólnot parafialnych bierze w tym roku udział w wakacyjnym wypoczynku dofinansowanym przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.
Wakacyjna Akcja Caritas skierowana jest do dzieci i młodzieży z rodzin wielodzietnych, ubogich, niepełnych i dysfunkcyjnych, których rodziców nie stać na sfinansowanie wyjazdu dzieci na wakacyjny wypoczynek.

Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Brata Alberta

P6170010Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Brata Alberta, która odbyła się 17 czerwca w hospicyjnej Kaplicy w tym roku miała szczególny wymiar bowiem łączyła się z 20-stą rocznicą rozpoczęcia działalności przez Hospicjum i Dom Pomocy Społecznej Św. Brata Alberta Chmielowskiego Caritas Diecezji Tarnowskiej.

PRAWIE 2000 CZŁONKÓW SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS PRZYJECHAŁO DO PASIERBCA

3dff3e1311879c121838140cf91b3419 kZ całej diecezji przyjechali do malowniczego Pasierbca młodzi członkowie Szkolnych Kół Caritas na zaproszenie proboszcza parafii, ks. Bogdana Stelmacha. Dlaczego Pasierbiec? - Już rok temu podczas XII Zjazdu Szkolnych Kół Caritas w Porąbce Uszewskiej ks. Kustosz Bogdan w rozmowie ze mną wyraził nadzieję, że następne spotkanie mogłoby się odbyć w Pasierbcu...

Całość na stronie diecezja.tarnow.pl

CARITAS POMOŻE LUDZIOM, KTÓRYM WODA ZALAŁA DOMY

W związku z licznymi podtopieniami, Caritas Diecezji Tarnowskiej zapowiada pomoc dla osób, którym woda zalała domy.

więcej na stronie DT