Świąteczna pomoc dla najbardziej potrzebujących.

IMG 0523Pandemia zamknęła wiele drzwi, wiele sfer życia społecznego stało się nieosiągalne, ale nie zamknęła ludzkich serc, które po raz kolejny otworzyły się na pomoc dla najbardziej potrzebujących. W ostatnich dniach po raz kolejny mieszkańcy Schroniska dla osób bezdomnych „Domu dla Bezdomnych Mężczyzn Caritas Diecezji Tarnowskiej” w Tarnowie stali się świadkami ludzkiej solidarności.

wigilijne 2020

W ramach 27. edycji akcji odbywającej się pod hasłem: ŚWIECA, KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ Caritas Diecezji Tarnowskiej zamówiła 90 tysięcy świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Ofiary zebrane przy rozprowadzaniu świec będą przeznaczone na wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu, wakacyjny wypoczynek oraz dofinansowanie dożywiania.

Tradycyjnie od I Niedzieli Adwentu tj. 29 listopada br. w parafiach naszej diecezji rozprowadzane będą świece Caritas – w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W tym roku ze względu na pandemię świece w wielu kościołach będą wystawiane od poniedziałku do niedzieli. Ofiarę można złożyć we wskazanym miejscu.

Włączmy się w to niezwykłe dzieło. Ten niewielki gest może zmienić cały świat młodego człowieka. Jest on bowiem znakiem solidarności z najmłodszymi, którzy potrzebują pomocy a zapalona na wigilijnym stole świeca świadczy o naszej miłości i pamięci o osobach znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

IV Światowy Dzień Ubogich

SDU grafikaWyciągnięcie ręki to znak, który natychmiast przywołuje do bliskości, solidarności i miłości – napisał Ojciec Święty w orędziu na IV Światowy Dzień Ubogich, który obchodzić będziemy  w przedostatnią niedzielę Roku Liturgicznego , a więc - 15 listopada. Jego hasłem są słowa “Wyciągnij rękę do ubogiego” (Syr 7, 32)

E-TORNISTER NA CZAS PANDEMII

IMG 20200904 WA0003Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Caritas Diecezji Tarnowskiej w Jadownikach Mokrych – mogą od początku roku szkolnego  cieszyć się laptopami, które ułatwiają im naukę w czasie pandemii. Komputery są darowizną otrzymaną od Caritas Polska  w ramach akcji TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW.