20180214 095207Tarnowska Caritas przygotowała 50 tysięcy baranków z cukru i 34 tysiące paschalików – wielkanocnych świec. Będą one rozprowadzane przez członków Parafialnych Oddziałów Caritas we wszystkich kościołach naszej diecezji (można je nabyć również w biurze Caritas – przy ul. Prostopadłej 9a). Połowa pieniędzy z zebranych ofiar - pozostanie w parafiach do pomocy udzielanej przez oddział parafialny, a druga część zasili fundusz, z którego Caritas pomaga chorym z diecezji oraz przebywającym w placówkach w Tarnowie, Dąbrowie Tarnowskiej, Grybowie i Jadownikach Mokrych.

Zachęcamy, by baranki i świece paschalne z logo Caritas były ozdobą świątecznych stołów, ale nade wszystko niech będą symbolem pomocy chorym dzieciom i osobom starszym.