„Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie” (Ps 9,19)

14 listopada po raz piąty obchodzić będziemy ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. W tym roku przyświecać mu będą słowa: „Ubogich zawsze macie u siebie” (Mk 14,7).

O godz. 12.00 w Kościele Miłosierdzia Bożego w Tarnowie modlić się będziemy w intencji ubogich i wszystkich, którzy im posługują. Uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie Dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Zbigniew Pietruszka. Diecezjalna Caritas we współpracy z miejscową parafią przygotowała paczki żywnościowe, które zostaną rozdane ubogim.

Ponadto tego dnia w parafiach diecezji tarnowskiej po Mszach świętych rozprowadzane będą „chlebki miłosierdzia” a ofiary przy tej okazji składane zostaną przeznaczone na pomoc ubogim.

W niektórych parafiach będzie można również pobrać i wypełnić artykułami spożywczymi lub przemysłowymi torbę charytatywną a następnie za pośrednictwem parafialnej caritas – przekazać ją  najbardziej potrzebującym.

Niech dzielenie się w tym dniu chlebem będzie sposobem okazania solidarności z bliźnim w potrzebie – ubogim, głodnym, potrzebującym naszego wsparcia.

Zachęcamy do zapoznania się z tekstem orędzia na tegoroczny Światowy Dzień Ubogich:

https://www.vatican.va/content/francesco/pl/messages/poveri/documents/20210613-messaggio-v-giornatamondiale-poveri-2021.html

021 swiatowy dzien ubogich