Przypadająca 24 kwietnia Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas. W tym roku po raz pierwszy będzie obchodzona w Polsce jako Dzień Dobra. Nasza diecezjalna Caritas głównie poprzez Szkolne Koła Caritas a także przez Parafialne Zespoły Caritas włączyła się z tą akcję. W poszczególnych parafiach organizowane będą pikniki, festyny, koncerty muzyki religijnej, warsztaty integracyjne dla dzieci z Ukrainy, tańce wielkanocne z flagami, konkursy, kiermasze, licytacje i zbiórki. Nade wszystko zaś będzie modlitwa w czasie Mszy świętych oraz nabożeństw do Miłosierdzia Bożego o pokój na Ukrainie. Na te wydarzenia zapraszani będą uchodźcy z Ukrainy.

Wszystko to będzie  okazją, aby pokazać, jak dużo dobra dzięki wolontariuszom Caritas wydarza się na co dzień – nie tylko w tym jednym dniu.  Ponad 700 zespołów wolontariuszy z całej Polski zgłosiło się do udziału w tym przedsięwzięciu, w tym blisko 50 z naszej diecezji.  Będą oni  pokazywać, co robią, zachęcając tym samym  do włączania się w codzienną działalność charytatywną.

Wojna w Ukrainie nadała przygotowaniom do tego święta nowy kontekst. Przeprowadzone w Dniu Dobra kwesty pomogą m.in. we wsparciu ośrodków przyjmujących uchodźców oraz w leczeniu dzieci/młodzieży przebywających w placówce Caritas w Jadownikach Mokrych.  Wolontariusze otrzymają na ten dzień specjalne koszulki Dnia Dobra, identyfikatory i puszki.

W Niedzielę Miłosierdzia  chcemy  zaznaczyć, że czynienie dobra sobie nawzajem, nie  są  jakimś kolejnym opcjonalnym projektem, w który się angażujemy bądź nie – ale że czynione miłosierdzie to jest nasza misja jako synów i córek Miłosiernego Boga.

Więcej informacji o Dniu Dobra na stronie: https://dziendobra.pl/

Zapraszamy do obejrzenia teledysku Dnia Dobra  :

https://www.youtube.com/watch?v=qYa1sd_v1Zc