Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Już w tym tygodniu wiele osób potrzebujących, bezdomnych, samotnych zasiądzie do wspólnego stołu, aby w atmosferze wzajemnej życzliwości zapomnieć choć przez chwilę o codziennych troskach i problemach jakie stawia przed nimi życie. Jest to szczególny czas, wiele organizacji zawłaszcza te które na co dzień towarzyszą tym osobom dokładają wszelkich starań, żeby pomóc nie tylko w stworzeniu świątecznej atmosfery przy okazji świąt, ale również żeby nieść ulgę wykraczającą poza ten okres.

To już kolejny rok, kiedy Caritas Diecezji Tarnowskiej wspólnie z kuchnią Św. Szymona działającą przy Klasztorze OO Bernardynów oraz Kuchnią dla ubogich działającą przy Parafii Św. Rodziny niesie ulgę dla najbiedniejszych mieszkańców Tarnowa. W ramach tych działań między innymi pozyskano między innymi artykuły spożywcze od marki Selgros Cash & Carry której właściciel od wielu lat jest głównym partnerem akcji Wigilia Caritas. Akcji, która w 2022r swym zasięgiem obejmuje 85 miast i 20 000 osób.

Aktualnie w kuchniach trwają prace nad przygotowaniem posiłków i paczek, które zostaną wydane lub dostarczone do najbardziej potrzebujących, a na terenie Schroniska dla osób bezdomnych „Domu dla Bezdomnych Mężczyzn Caritas Diecezji Tarnowskiej” przygotowywana jest wspólna Wigilia dla osób bezdomnych, gdzie przy wspólnym stole posilimy się w czasie tradycyjnej wieczerzy wigilijnej.