swieca 8x5cm 300dpi RGBWigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oznacza nadzieję na lepszy los dla dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. W ramach 28. edycji akcji odbywającej się pod hasłem: ŚWIECA, KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ - Caritas Diecezji Tarnowskiej przygotowała 132 tysiące świec, które zapłoną na wigilijnych stołach.

Dofinansowanie wakacyjnego i zimowego wypoczynku, posiłków oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu — to główne cele, którym służą co roku Środki zebrane dzięki dystrybucji Świec . Ponadto w tym roku 10 groszy, uzyskanych dzięki każdej z wigilijnych świec rozprowadzanych "w parafiach, zostanie przeznaczone na kompleksowy rozwój placówek dla dzieci w krajach rozwijających się (edukacja, dożywanie).

Świece będą rozprowadzane w parafiach naszej diecezji od I Niedzieli Adwentu tj. 28 listopada br. Włączmy się w to niezwykłe dzieło. Ten niewielki gest może zmienić cały świat młodego człowieka. Jest on bowiem znakiem solidarności z najmłodszymi, którzy potrzebują pomocy a zapalona na wigilijnym stole Świeca świadczy o naszej miłości i pamięci o osobach znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

WDPD2021 plakat 420x594 Caritas JPG FB