s5 logo

Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych

JADOWNIKI 1

Kontakt:
tel./fax (0-14) 641-75-01 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor: Ks. mgr Marek Kogut

Adres:
Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej 

Caritas Diecezji Tarnowskiej 
33-271 Jadowniki Mokre 340 
NIP: 993-02-61-219 

Jest to najnowocześniejszy i największy tego typu ośrodek Caritas na terenie diecezji tarnowskiej. Został poświęcony i oddany do użytku w 2000 r. w rodzinnej miejscowości Nuncjusza Apostolskiego w Polsce abp. Józefa Kowalczyka. Głównym celem tej placówki jest wszechstronna pomoc dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie i z dysfunkcją narządów ruchu. Pomoc ta jest świadczona w systemie stacjonarnym i półstacjonarnym. Ośrodek o łącznej powierzchni 2700 m2 wyposażony jest w gabinety medyczne i rehabilitacyjne, liczne sale do terapii zajęciowej, świetlicę, bibliotekę, kaplicę i pokoje mieszkalne.

JADOWNIKI 2Ośrodek, położony w malowniczej, otoczonej lasami miejscowości Jadowniki Mokre (gmina Wietrzychowice), jest oazą ciszy i spokoju. Każdy z niepełnosprawnych pacjentów znajdzie w nim wszechstronną i fachową pomoc oraz prawdziwy odpoczynek.
Placówka realizuje swoje zadania poprzez następujące formy działania:

 1. Turnusy rehabilitacyjne
 2. Dom Pomocy Społecznej
 3. Ośrodek Wsparcia Dziennego
 4. Zakład Rehabilitacji Leczniczej
 5. Niepubliczna Szkoła Specjalna
 6. Ośrodek Interwencji Kryzysowej

Wśród wielu form pomocy niepełnosprawnym, ośrodek prowadzi zajęcia z hipoterapii oraz hydroterapii.

JADOWNIKI 2Centrum Hydroterapii jest do dyspozycji mieszkańców Ośrodka od 01.07.2006 r. Budynek krytego basenu, połączony przewiązką komunikacyjną z istniejącym Ośrodkiem, stanowi integralny zespół służący rehabilitacji osób niepełnosprawnych. W centralnej części obiektu mieści się niecka basenu o wymiarach 12,5 m x 13 m , podzielona na dwie części: płytszą 0,90 m - 1,35 m i głębszą 1,35 m - 1,70 m . Nieckę basenu wyposażono w:

 • ławeczkę z dyszami masażu wodno-powietrznego (kierunkowe i wirowe)
 • dysze boczne masażu wodnego
 • dysze masażu stóp
 • tryskacz (masaż karku)
 • przeciwprąd
 • reflektory podwodne
 • schody, uchwyty, drabinkę rurową.

Obok niecki basenowej znajduje się również kanał dla terapeutów oraz wanna hydromasażu dla 5 osób. Nad strefą szatniowo-sanitarną znajduje się ogród zimowy - kawiarnia - miejsce spotkań osób korzystających z basenu i mieszkańców Ośrodka.

Więcej informacji możesz znaleźć na stronie: http://www.jadowniki.caritas.pl