Rekolekcje dla wolontariuszy

102949 2023 09 12 01Rekolekcje dla wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas  (oprócz spotkań parafialnych i dekanalnych dni skupienia) wpisują się w proces formacji osób udzielających się na polu charytatywnym Kościoła. Odbywają się one jesienią w jednym z domów rekolekcyjnych diecezji tarnowskiej i trwają od piątku do niedzieli. W programie są zawsze konferencje ascetyczne, czas na skorzystanie z sakramentu pokuty, codzienna Eucharystia, wspólne nabożeństwa , okazja do indywidualnej rozmowy z kapłanem, a także spotkania informacyjne nt. aktualnych dzieł i akcji podejmowanych przez Caritas. Rekolekcje dają też możliwość uczestniczącym w niej wolontariuszom do wymiany cennych doświadczeń w posłudze charytatywnej.